Narciarstwo

Dla narciarzy  - wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, szkółki narciarskie!

W odległości 800 m od naszego domu znajduje się Kompleks Narciarski Murzasichle, który posiada 5 wyciągów orczykowych o długości od 180 do 450 m., każdy sztucznie oświetlony, z parkingiem oraz zapleczem gastronomicznym. Odrobinę dalej (1200 m) polecamy Stację Nnarciarską Hajduk, gdzie znajdziecie przemiłą atmosferę, świetny stok, pyszne regionalne dania w karczmie oraz świetną szkółękę narciarska.

W 10 min. samochodem dojeżdżamy do Stacji Narciarskiej Małe Ciche, a tu dwie kolejki krzesełkoweo długości 1300 m oraz  wyciągi orczykowe. Jest tu też wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis, sklepy i stoiska sportowe oraz szkoły narciarskie, a także wiele punktów gastronomicznych. A przede wszystkim swietna zabawa!

Nie wiecej niż 10 min. potrzeba, by dojechać do najnowszej Stacji Narciarskiej Suche, to nowoczesna, czteroosobowa kolej krzesełkowa firmy Doppelmayr o przepustowości 2200 osób/godz, która przewozi narciarzy na trasę o długości 780m. Wyjątkowe miejsce na rodziny wypoczynek!

W 15 min samochodem dojedziemy do Bukowiny Tatrzańskiej, tu m.in. można poszaleć na Stacji Narciarskiej Rusiński, to kolej krzesełkowa o dł. prawie 1km oraz dwa wyciągi narciarskie - talerzykowe.

Polecamy też inne krzesełkowe stacje narciarskie np. Hawrań w Jurgowie (20 min. samochodem), Koziniec–Ski w Czarnej Górze, a dla wytrawnych narciarzy Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, gdzie różnice wysokości zboczy wahają się od 174 do 210 m.

Potrzeba ok. 25 min na dojazd do znanego w całym kraju i poza jego granicami Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w Białcce Tatrzańskiej , którego na pewno nie trzeba reklamować!

Narciarstwo biegowe można zaś uprawiać na wszystkich okolicznych polanach a wyznaczone, piekne cztery trasy oferuje Białka Tatrzańska