Piesze wycieczki

Majerczykówka stanowi doskonały punkt wypadowy do wycieczek pieszych. 

Przez Brzeziny można się wybrać do kościółka na Wiktorówkach i Polanę Rusinową - ulubione miejsce Jana Pawła II - oraz na Gęsią Szyję, a stamtąd w wyższe partie Tatr. Marszem przez Brzeziny dojdziemy Doliną Suchej Wody do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej, a następnie na Kasprowy Wierch. Lasem przez Cyrhlę do Zakopanego! 

Proponujemy też krótki spacer do Izby Regionalnej u Gąsieniców w Murzasichlu, gdzie posłuchać można starych prawd o Podhalu. Po drodze mijamy kilka karczm regionalnych, gdzie można posmakować wspaniałych tradycyjnych potraw.

Oprócz atrakcji dla ciała, znajdziemy w Murzasichlu i coś dla ducha. Warto odwiedzić choćby liczący ponad 50 lat, utrzymany w góralskim, regionalnym stylu Kościół pod wezwaniem NMP, gdzie odprawiane są msze z muzyką i śpiewem góralskim. Mniej aktywnych turystów zadowoli na pewno wspaniały widok na Tatry od Murania przez Granaty, Zawrat i Świnice, aż po Giewont i część Czerwonych Wierchów, rozpościerający się z okien „Górskiej Zohyliny”.

Mamy wyjątkowo dogodne połączenie drogowe z Zakopanem i Bukowiną Tatrzańską, a także Słowacją poprzez przejście graniczne na Łysej Polanie. W ciągu kilkunastu minut, przez Cyrhlrę (omijając korki) można dojechać do Ronda Kuźnickiego, Wielkiej Krokwi, deptaku na Krupówkach.

Lokalizacja naszego domu stanowi doskonałą bazę wypadową na górskie szlaki Tatr np. do Łysej Polany (wejście do Morskiego Oka) samochodem ok. 20 min. Ale blisko jest też w Pieniny, na Babią Górę, skansen w Zubrzycy Górnej, zamek w Niedzicy, zalew Czorsztyński, spływ przełomem Dunajca i wiele innych.